Laureaci konkursu "Wierszowanie” w MDK

28 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego "Wierszowanie” zorganizowanego przez MDK w Sanoku. Konkurs ten objął honorowym patronatem Podkarpacki Kurator Oświaty. Celem konkursu jest popularyzacja literatury poprzez piękną recytację, rozbudzanie poczucia estetyki, poznawanie nowych twórców i ich dzieł oraz zmuszanie do refleksji i dostarczanie wielu wzruszeń.

W kategorii wiekowej klasy II - IV, naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Klasa 3c - Gabriel Tylka

Klasa 3e - Lena Rydland

Klasa 3f - Natalia Brud, Zofia Malicka, Aleksandra Ropel, Alex Stroka, Wiktoria Wójcik

Klasa 4a - Bartosz Gembalik.

Tego dnia uczestnicy konkursu przedstawiali przed publicznością oraz jury wiersze polskich poetów zawierające treści moralne i posiadające wartości artystyczne. Jak zapewniali organizatorzy konkursu, komisja szczególną uwagę zwracała na samodzielny dobór tekstów, a także dostosowanie ich do możliwości poznawczych i siły głosu recytatora.

Wśród 39 uczestników tej kategorii wiekowej dwie nasze reprezentantki otrzymały nagrody:

  • miejsce II Lena Rydland
  • miejsce III Aleksandra Ropel

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Uczniów do konkursu zgłosiły i przygotowywały nauczycielki: Ewa Żywot, Alina Statkiewicz i Grażyna Pelczarska.