Konkurs Recytatorski - wyniki

Dnia 23 października 2017 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem "Strofy ulubione”. Reprezentanci niemal wszystkich klas przedstawili recytacje wybranych przez siebie liryków w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupę tworzyli uczniowie klas 4 – 6, zaś drugą młodzież klas 7 oraz gimnazjalnych.

Jury w składzie:

p. Grażyna Bartkowska, p. Mieczysława Gaździk, p. Dorota Nowicka oraz p. Janina Wydrzyńska miało nie lada wyzwanie, gdyż uczestnicy konkursu wykazali się doskonałym przygotowaniem i talentem.

Po burzliwych naradach ogłoszono następujący werdykt:

I kategoria wiekowa – uczniowie klas 4-6

I m. Bartosz Gembalik kl. 4a oraz Amelia Jadczyszyn kl. 6a

II m. Paulina Sarama kl. 6b

III m. Wiktoria Korczyńska kl. 5c

Wyróżnienia: Julia Gaworecka kl. 4c, Maria Kalbarczyk kl. 4b, Karolina Pytlowany kl. 4a, Szymon Klucznik kl. 4d, Milena Ryba kl. 5b

II kategoria wiekowa – młodzież klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum

I m. Martyna Kulikowska kl. 7c oraz Anna Milczanowska kl. 3c G

II m. Nikoletta Kudroń kl. 2c G

III m. Agnieszka Widota kl. 3a G

Wyróżnienia: Martyna Adamowicz kl. 7a i Wojciech Bogaczewicz kl. 2d G.

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonał pan dyrektor Paweł Stefański. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy, gdyż poziom był naprawdę wyrównany.

Laureaci I i II miejsc będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie recytatorskim "Wierszowanie" organizowanym przez MDK w Sanoku w dn. 28-30 listopada 2017 r. Przypominamy także o dodatkowych nagrodach – w postaci ocen celujących z języka polskiego dla laureatów I – III m., osoby wyróżnione uzyskują stopnie bardzo dobre.

A tych, którym zabrakło odwagi w tym roku szkolnym, zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok!