Kraków – Betlejemskie Światło Pokoju 2015

Liczna grupa harcerzy z naszego klubu (14 osób) uczestniczyła w niedzielę 13.12.2015r. w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Krakowie. Wyjazd do pięknego, świątecznego Krakowa wprowadził nas w ciepły i życzliwy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był również świetną okazją do integracji i edukacji harcerzy. Program hufcowego wyjazdu był bardzo napięty, a harcerze bardzo, bardzo aktywni.

W pierwszej kolejności zwiedziliśmy stragany jarmarku świątecznego na krakowskiego rynku – tu małe co nieco...do zjedzenia. Następnie zeszliśmy poziom niżej, do podziemi Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Kolejna atrakcją było zwiedzanie katedry wawelskiej z audioprzewodnikami... niesamowite miejsce, zabytki, chluba, historia...i marzenia przy sercu dzwonu Zygmunta... Chwilka przerwy i uroczysty apel na wawelskim wzgórzu podczas, którego Naczelniczka ZHP dh. hm. Małgorzata Sinica przekazała Betlejemskie Światło Pokoju. Piękna, harcerska Msza Święta w katedrze wawelskiej i przemarsz harcerzy za sztandarami chorągwi i hufców, w tym Hufca ZHP Ziemi Sanockiej, na krakowski rynek – tu dh. Naczelniczka wraz z Komendantem Chorągwi Krakowskiej przekazała BŚP komendantom hufców i wszystkim harcerzom. To był już ostatni punkt naszej wyprawy...a teraz Światło musi świecić dalej i dla wielu...