OFERTA SZKOŁY

Jesteśmy szkołą publiczną. Budynek szkoły położony jest w centrum osiedla Błonie.

Teren jest ogrodzony i estetycznie zagospodarowany, co zapewnia dzieciom bezpieczne spędzanie czasu podczas przerw i zajęć świetlicowych. Obiekt jest monitorowany na zewnątrz i wewnątrz. Dzieci spędzają czas wolny i odbywają zajęcia lekcyjne na placu zabaw, sali zabaw „Radosna Szkoła”, kompleksie boisk sportowych „Orlik”.

Baza szkoły:

Uczniowie do swojej dyspozycji mają:

• jasne, przestrzenne sale lekcyjne
  • 2 pracownie komputerowe
  • bibliotekę wraz z Centrum Multimedialnym
  • 3 sale gimnastyczne (w tym do zajęć korekcyjnych, największa sala wraz z balkonem dla widzów)
  • Szkolna Izba Regionalna
  • świetlica szkolna czynna w godzinach od 6.30 do 17.00
  • stołówka szkolna
  • sala zabaw
  • aula
  • gabinet higienistki szkolnej
  • gabinet stomatologiczny

Oferta szkoły:

• lekcje przeprowadzane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną legitymującą się w zdecydowanej większości stopniem awansu nauczyciela dyplomowanego
  • nauka tylko na 1. zmianę
  • realizacja autorskich programów innowacyjnych w zakresie wychowania fizycznego (pływanie, jazda szybka na lodzie, ogólnorozwojowa), języka angielskiego - prowadzone od klasy czwartej.
  • w klasach I - III uczniowie realizują autorski program nauki gry w szachy
  • liczne koła zainteresowań dla uczniów, w tym między innymi:

jazda na łyżwach

pływanie

muzyczne

szachy

przedmiotowe

SKS

• pomoc psychologiczno - pedagogiczna pozwalająca przeżyć sukces każdemu uczniowi, także temu ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:

- zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno - kompensacyjne i dydaktyczno- wyrównawcze

- zajęcia socjoterapeutyczne (w szkole funkcjonuje świetlica socjoterapeutyczna)

- zajęcia logopedyczne

- opieka nauczyciela wspomagajacego

- wsparcie psychologa i pedagoga szkolnego.

Nasza szkoła:

• Należy do klubu szkół UNICEF
  • Posiada certyfikaty: Szkoła z Klasą i Szkoły Odkrywców Talentów
  • Jest odznaczona medalem PRO MEMORIA
  • Posiada certyfikat Rejonowej Sieci Szkół Promujacych Zdrowie w województwie podkarpackim.
  • Każdego roku zdobywa wysokie lokaty w zawodach sportowych (od kilku lat I. lub II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej) i konkursach językowych.

SERDECZNE ZAPRASZAMY UCZNIÓW
DO NASZEJ SZKOŁY